پرسش و پاسخ درباره تولید و فروش شیشه دو جداره


جهت درج سوالات خود در مورد تولید و فروش انواع شیشه دو جداره و دریافت اطلاعات فنی با ما تماس بگیریدمعایب و مزایای شیشه رفلکس چیست ؟
اولین خاصیت شیشه های رفلکس عدم دید ناظر بیرونی در روز می باشد یعنی حتی اگر پرده ها کنار باشد کسی نمی تواند از بیرون داخل را مشاهده کند (گرچه این مسئله در شب برعکس شده و حتما باید پرده ها کشیده باشد) دومین خاصیت شیشه های رفلکس با توجه به رنگ بندی این نوع شیشه ها ایجاد نمای زیبا برای ساختمان است. یکی دیگر از خواص شیشه های رفلکس بازتاب نور مستقیم خورشید و کاهش ورود گرمای تابستان به داخل است. عیب عمده شیشه های رفلکس یکی کاهش نور ورودی به داخل ساختمان با توجه به رنگ شیشه های فوق بوده و نیز تغییر دید ناظر از داخل ساختمان به بیرون (view) می باشد.
آیا داخل شیشه ها خلا وجود دارد؟
داخل شیشه های دوجداره خلاء وجود ندارد زیرا در صورت وجود خلاء اختلاف فشار بیرون با داخل شیشه ایجاد می شود و باعث شکست شیشه می گردد و به همین منظور هوای داخل شیشه تخلیه گردیده و بجای آن گاز آرگون تزریق می گردد.
گاز آرگون داخل شیشه برای چه منظور است؟
گاز آرگون در زمره گازهای خنثی قرار دارد که سنگین تر از هوا نیز هستند و ضریب انتقال حرارت کمتری نسبت به هوا دارد بنابراین وظیفه جلوگیری از تبادل حرارت با محیطهای خارجی را بعهده دارد.
آیا گاز آرگون مانع ورود سرما می باشد؟
سرمای ورودی به ساختمان از پنجره های آهنی از سه نقطه صورت می گیرد یکی سطح شیشه تکجداره دوم درز قسمتهای بازشو و سوم سطح پروفیل آهن می باشد که به ترتیب حدود 50 ، 40 و 10 درصد می باشد. در روش وین تیونینگ با توجه به تعویض شیشه از تک جداره به دوجداره و همچنین عایق بندی کامل قسمتهای بازشو در حقیقت 90% مشکل سرمای نفوذی برطرف میگردد.
این روش مانع نفوذ آب باران است؟
اغلب آب باران از درز بین قسمتهای بازشو به داخل نفوذ می کند با توجه به ایق بندی کامل این قسمتها با لاستیکهای مخصوص مشکل نفوذ آب برطرف می گردد.
مزایا و معایب شیشه های برنز یا دودی چیست؟
استفاده از شیشه برنز در جاهایی استفاده می شود که نور شدید بیرون را اجازه ورود ندهیم و نیز جهت زیبایی بیشتر ساختمان و یک دست شدن پنجره ها (رنگ پرده ها از پشت پنجره مشخص نبوده و در نتیجه اغلب واحدها یک رنگ دیده می شود) و همچنین مقدار کمی از دید داخل را می پوشاند. از معایب این نوع شیشه ها نیز می توان به کم کردن نور داخل ساختمان و همچنین تغییر دید از (view) را اشاره کرد.
مزایا و معایب شیشه های برفی (مشجر) چیست؟
استفاده از شیشه های مشجر اغلب برای محلی است که ما نیاز به عبور نور از بیرون به داخل را داشته ولی نمی خواهیم داخل ساختمان دیده شود یکی از معایب این نوع شیشه ها کوچک نشان دادن فضای داخلی می باشد و دومین عیب آن حذف کامل دید بیرون است.